Rośliny doniczkowe, kwiaty doniczkowe BLOG

Rośliny doniczkowe, kwiaty doniczkowe

Rośliny doniczkowe blog, informacje o roślinach doniczkowych

Bez znaczenia, w jaki sposób weszłaś lub wszedłeś w posiadanie swojej pierwszej rośliny, choć oczywiście mam nadzieję, że były to okoliczności przyjemne J. Rozpoczęliście swoją zieloną przygodę, a to zdecydowanie dobrze! Dlaczego? Śpieszę z odpowiedzią. Po pierwsze życie w otoczeniu roślin reprezentujących środowisko naturalne pozytywnie wpływa na atmosferę w domu. Po drugie oczyszczają one powietrze ze szkodliwych dla nas związków chemicznych i „smogu” elektronicznego. Po trzecie pomagają poradzić sobie z gorszym nastrojem. Wśród nich są również takie, które mają udowodnione działanie wspomagające w wychodzeniu z depresji, np. jaśmin, gardenia, zielistka oraz drzewka cytrusowe.

Myślisz, że to wciąż nie dla Ciebie, bo jesteś zbyt zajęta lub zajęty? Różnorodność roślin jest tak ogromna, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Towarzysza codzienności, któremu trzeba poświęcić odrobinę uwagi ale też „durnostojkę”, którą wystarczy raz na jakiś czas podlać odrobiną wody. Trzeba jednak pamiętać, że są to żywe organizmy i żeby nie obumarły musimy mieć podstawowe informacje na temat tego, jakie potrzeby ma dana roślina.  Mając tę niewielką wiedzę na temat potrzeb danej rośliny, czyli ilości potrzebnego do jej właściwego wzrostu światła czy tolerancja na niedobór wody, nigdy więcej nie powiemy: „nie mam ręki do kwiatków”.

rośliny doniczkowe Kraków

Swoją drogą, warto zwrócić uwagę, że jest to drobny błąd semantyczny, nazywać naszą domową zieleń „kwiatkami doniczkowymi”. To co często zwyczajowo nazywamy „kwiatkiem” w rzeczywistości jest rośliną, która może, ale nie musi, być rośliną ozdobną z kwiatów. Popularne są przecież teraz rośliny ozdobne z liści, które w naszych warunkach rzadko zakwitają, a ich kwiaty są  mało atrakcyjne.

Jeśli należysz do osób, które są świadome korzyści wynikających z posiadania domowej dżungli i zdecydowanie chcesz się „zazielenić” to bardzo mnie to cieszy! Tym bardziej jeśli wiesz już co nieco o wybranych przez siebie gatunkach roślin. Dla entuzjastów ale laików przedstawiam rady, które pomogą gładko zacząć:

sklep z roślinami w Krakowie

MIEJSCE ‒ Jeśli chcesz aby roślina rosła w konkretnym miejscu, powinnaś/powinieneś określić:
1) jakie to jest stanowisko, np. półcieniste, widne, słoneczne;
2) jaki pokrój rośliny potrzebujesz, np. pnąca, zwisająca, wolno rosnąca; oraz
3) ile czasu chcesz i możesz tej roślinie poświęcić.
Mając te dane bez problemu znajdziesz odpowiednią roślinę, która ozdobi Twój dom, będzie Cię cieszyć, a w dodatku nie obumrze niebawem po zakupie.
ROŚLINA ‒ Marzysz o konkretnej roślinie? W porządku. Upewnij się najpierw, że masz odpowiednie stanowisko do jej potrzeb i odpowiednią ilość miejsca na jej rozrost.

PS Kupując rośliny do mieszkania warto też od razu zorientować się jakie szkodniki najczęściej na nich żerują, żeby wiedzieć czego szukać przy niepokojących objawach.

ZACHĘCAMY DO OBEJŻENIA WSZYTSKICH DOSTĘPNYCH ROŚLIN >>>