Euphorbia Erytrea, Wilczomlecz

428
Nowy produkt

Wilczomlecz, Euphorbia Erytrea.

  • śr. doniczki 19 cm, wys. 70 cm
0,00 zł
Brutto
Obecnie brak na stanie

Wilczomlecz, Euphorbia Erytrea.

Roślina z rodziny wilczomleczowatych, która obejmuje około 2000 gatunków. Rodzinę tą charakteryzuje duże zróżnicowanie form i obszarów występowania. Są nawet występujące w Polsce jako byliny jednoroczne. Euphorbia erytrea należy jednak do tych przypominających kaktusy. Tak jak jej podobne, występuje na obszarach o ograniczonej ilości wody i dużej ilości światła. Poza kolcami na całej wysokości łodygi, posiada też liście na czubku, które w miarę wzrostu obsychają i odpadają. Roślina pochodzi z suchych obszarów Afryki i Azji. Gatunek ten niezwykle zróżnicowany, jeśli chodzi o wygląd, natomiast wszystkie są długowieczne i łatwe w uprawie.  Euphorbia Erytrea jest rośliną kolumnową o mięsistych pędach. Atrakcyjna ozdoba słonecznych pomieszczeń oraz ogrodu zimowego.

Wymagania:  łatwy w uprawie

Stanowisko – słoneczne, bardzo widne

Gleba – przepuszczalne, np. podłoże do kaktusów i sukulentów

Woda : wiosną i latem podlewamy umiarkowanie, pozwalając za każdym razem aby podłoże przeschło. Zimą podlewamy sporadycznie, nie należy jednak dopuścić do silnego przeschnięcia bryły korzeniowej.

Ciekawostka : Wzbogaca powietrze  w tlen i ozon,  poprawia mikroklimat wnętrza. Pozytywnie wpływa na stan psychiczny człowieka oraz na zdrowie fizyczne.

Każdej roślinie, żeby uwydatnić jej piękno, powinno się dobrać indywidualnie niepowtarzalną donice, doniczkę lub osłonkę dostępną u nas w sklepie.

Dostępność:  internetowy sklep z roślinami – rośliny online, sklep z roślinami online, sprzedaż roślin online - wysyłka roślin. Sklep z roślinami - sklep stacjonarny Świat Roślin Kraków  ul. Zakopiańska 58.

Na zdjęciach widoczna jest przykładowa roślina wystawiona na sprzedaż,  na życzenie Klienta wysyłamy dodatkowe zdjęcia konkretnej rośliny.

Wilczomlecz, Euphorbia Erytrea, duży kaktus

euforbia-erytera-wiczomlecz

Filtr roślin.

Roślina / Rośliny:

do miejsc słonecznych

do miejsc widnych

sukulent / skukulenty

łatwa - łatwe w uprawie

  • Najlepsza jakość roślin  NAJLEPSZA JAKOŚĆ    Rośliny tylko od sprawdzonych dostawców.
  • bezpieczna dostawa   BEZPIECZNA DOSTAWA    Szybka dostawa zaufanym, sprawdzonym kurierem.
  • wsparcie klienta   WSPARCIE KLIENTA    Udzielamy porad w zakresie uprawy i pielęgnacji zakupionych roślin.

428
Nowy produkt

9 innych produktów w tej samej kategorii: