Fikus Benjamina ‘Natasja’ Ficus

990
Nowy produkt

Fikus Benjamina Natasja, Ficus Benjamina Natasja, Figowiec Benjamina Nastasja.

  • śr. donicy 12 cm, wys. 30 cm

0,00 zł
Brutto
Obecnie brak na stanie

Fikus Benjamina Natasja, Ficus Benjamina Natasja, Figowiec Benjamina Nastasja.

Ficus Natasja charakteryzuje się drobniutkimi liśćmi, obficie opadającymi w przypadku zarówno przelania, przesuszenia, jak i narażenia na przeciąg. Ulistnienie potrafi jednak niezwykle szybko i bogato odzyskać nawet w przypadku całkowitego wyłysienia, o ile korzenie i gałązki nie uległy zepsuciu. Warto przycinać gałązki wiosną lub jesienią (marzec/ wrzesień) aby zmobilizować i zagęścić roślinę.  Należy on do rodziny morwowatych i pochodzi z terenów Indii oraz Pakistanu, gdzie jest czczony przez wyznawców hinduizmu. W warunkach domowych osiąga rozmiary niewielkiego drzewka. Jednak w naturze z poziomych gałęzi opuszcza pionowe pędy, które wrastają w ziemię i stają się dodatkowym przewodnikiem wody oraz składników mineralnych. Dojrzałe drzewo zajmuje teren o średnicy około 500 m. Figowiec posiada czerwone owoce zebrane po 2 razem.

Wymagania: umiarkowanie łatwy w uprawie

Stanowisko: jasne, widne, bez bezpośrednich ostrych promieni słonecznych; nie toleruje przeciągów reagując na nie zrzucaniem liści

Gleba: podłoże uniwersalne do roślin doniczkowych

Woda: latem podlewanie do dwóch razy w tygodniu umiarkowane, zimą raz w tygodniu; lubi wysoką wilgotność powietrza

Każdej roślinie, żeby uwydatnić jej piękno, powinno się dobrać indywidualnie niepowtarzalną donice, doniczkę lub osłonkę dostępną u nas w sklepie.

Dostępność:  internetowy sklep z roślinami – rośliny online, sklep z roślinami online, sprzedaż roślin online - wysyłka roślin. Sklep z roślinami - sklep stacjonarny Świat Roślin Kraków  ul. Zakopiańska 58.

Na zdjęciach widoczna jest przykładowa roślina wystawiona na sprzedaż,  na życzenie Klienta wysyłamy dodatkowe zdjęcia konkretnej rośliny.

Fikus Benjamina Natasja, Ficus Benjamina Natasja, sklep z roślinami doniczkowymi w Krakowie

  • Najlepsza jakość roślin  NAJLEPSZA JAKOŚĆ    Rośliny tylko od sprawdzonych dostawców.
  • bezpieczna dostawa   BEZPIECZNA DOSTAWA    Szybka dostawa zaufanym, sprawdzonym kurierem.
  • wsparcie klienta   WSPARCIE KLIENTA    Udzielamy porad w zakresie uprawy i pielęgnacji zakupionych roślin.
990
Nowy produkt

9 innych produktów w tej samej kategorii: