Citrus mitis ‘Calamondin’ Kalamondyna

460
Nowy produkt

Citrus Mitis, Calamondin, Kalamondyna.

0,00 zł
Brutto
Obecnie brak na stanie

Citrus Mitis, Calamondin, Kalamondyna.

Roślina z Filipin oraz Chin, gdzie dorasta do 4 m. W mieszkaniach uprawia się rośliny karłowe, dorastające do 1,5 m wysokości.  Kalamondyna to mieszaniec mandarynki z kumkwatem. Jest przede wszystkim ozdobą wnętrza, a odpowiednio pielęgnowana wydaje dorodne, jadalne owoce. Ozdobą rośliny są eliptyczne, żywo zielone, błyszczące liście. Kwiaty są drobne i białe, o bardzo przyjemnym zapachu. Owoce są niewielkie, okrągłe, przypominające miniaturowe pomarańcze, jadalne o słodko-kwaśnym smaku.

Miejsce uprawy : Kalamondyna przez cały rok potrzebuje dużo światła, dlatego najlepiej ustawić ją w miejscu jasnym, dobrze nasłonecznionym. Dobrze czuje się w temperaturze pokojowej, ale zimą powinna być ona niższa ( zrzucanie liści). Latem można wystawić na taras lub do ogrodu. 

Podlewanie: Wiosną, latem i jesienią podlewamy obficie (ziemia powinna być stale wilgotna). Lubi częste zraszanie. 

Każdej roślinie, żeby uwydatnić jej piękno, powinno się dobrać indywidualnie niepowtarzalną donice, doniczkę lub osłonkę dostępną u nas w sklepie.

Dostępność:  internetowy sklep z roślinami – rośliny online, sklep z roślinami online, sprzedaż roślin online - wysyłka roślin. Sklep z roślinami - sklep stacjonarny Świat Roślin Kraków  ul. Zakopiańska 58.

Na zdjęciach widoczna jest przykładowa roślina wystawiona na sprzedaż,  na życzenie Klienta wysyłamy dodatkowe zdjęcia konkretnej rośliny.

Citrus Mitis, Calamondin, Kalamondyna

Filtr roślin.

Roślina / Rośliny:

do miejsc słonecznych

do miejsc widnych

  • Najlepsza jakość roślin  NAJLEPSZA JAKOŚĆ    Rośliny tylko od sprawdzonych dostawców.
  • bezpieczna dostawa   BEZPIECZNA DOSTAWA    Szybka dostawa zaufanym, sprawdzonym kurierem.
  • wsparcie klienta   WSPARCIE KLIENTA    Udzielamy porad w zakresie uprawy i pielęgnacji zakupionych roślin.

460
Nowy produkt

Zobacz także

9 innych produktów w tej samej kategorii: